İstanbul - Üsküdar
image

Zirkonyum Kaplama Nedir?

Zirkonyum, diş kaplamasında kullanılan beyaz renkli bir alaşımdır. Estetik özellikleri nedeniyle yaygın olarak tercih edilirken, zirkonyum oldukça dayanıklı bir malzeme olduğunu da kanıtlıyor. Diş kaplamasının en önemli yönlerinden biri şık bir görünüme sahip olmak olduğu için bu yöntem yaygın olarak tercih edilmektedir. Ancak bu zarafeti doğallıkla bir arada sunmak çok önemlidir. Zirkonyum kaplamalar metal olmayan destek kaplamalar kategorisine girmektedir. Bu nedenle zirkonyum kaplamalar daha doğal ve estetik bir görünüm sunmaktadır. Hem şık hem de doğal görünen bir gülüşe sahip olmak için zirkonyum kaplamaları tercih edebilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama Tedavi Süreci

Zirkonyum kaplama tedavisi diğer diş kaplama tedavilerine benzer. Tek fark dişi kaplamak için kullanılan malzemedir. Zirkonya kron diş uygulamaları öncesinde yerleştirilecek dişler üzerinde düzeltme ve şekillendirme yapılır. Bu düzeltmelerle genellikle diş küçültülür ve bu küçültme işlemi kaplamaların tam oturmasını sağlar. Zirkonyum kaplamalar kişinin ağız ve diş yapısına en uygun şekilde yerleştirilmesi için ölçüleri alındıktan sonra son teknoloji yardımı ile üretilmektedir. Zirkonya kaplamalar ağzınıza en uygun şekilde üretildiği için herhangi bir rahatsızlık vermezler.

Zirkonyum Kaplama Yorumları

Zirkonya kaplama öncesi ve sonrası fotoğraflarda, kullanıcıların mutluluğu gülümsemelerine de yansıyor. Tabii ki diş sağlığında en önemli unsur, ağız ve diş bakımı kadar düzenli doktor kontrolleri yapmaktır. Zirkonyum diş kaplama uygulamaları sonrasında yeni dişlerinizi uzun yıllar zevkle kullanmanın yolu detaylı ağız ve diş bakımı ile mümkündür. Diş ipi kullanmak, dişlerinizi fırçalamak kadar önemli bir rol oynar. Gülüşünüze ışık katan zirkonyum kaplamaları uzun yıllar sorunsuz kullanabilmeniz için ayrıca 6 ayda bir doktorunuzun kontrolünü ihmal etmemenizde fayda olacaktır.

Zirconyum Kaplama
Operasyon Süresi
1-2 Saat
Operasyon Şekli
Kapalı
Anestezi
Lokal
Sonuç
2 Hafta

Türkiye'de Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kaplama için güvenilir ve deneyimli bir diş hekimi seçmek çok önemlidir. Türkiye bu sürecin uygulanması için en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Dişlerinizde ve diş etlerinizde herhangi bir sorun olmadığı zaman işlemin hızı son derece artar. Bu süreci Türkiye'de bir hafta gibi bir sürede tamamlayabilirsiniz. Bu kadar kısa sürede büyük fark yaratan zirkonyum kaplamanın dayanıklılık süresi de kullanıcılarını memnun etmektedir. Metropolmed bu hizmeti, uzman bir tıbbi ekip tarafından işletilen iyi donanımlı bir ortamda sunmaktadır.

 

 

Zirkonya Kaplama Maliyeti 2021

Gülüşünüzün güzelliği söz konusu olduğunda, daha önemlisi ağız sağlığı söz konusu olduğunda fiyatlar artık bir öncelik değildir. Ancak zirkonyum kron fiyatı, sunduğu hizmet ve hayatınıza kattıklarına göre fiyat açısından oldukça uygun kabul edilmektedir. Yeni gülüşünüzü ve mükemmel sağlıklı dişlerinizi sevdiğiniz kadar zirkonyum kaplama maliyetini de seveceksiniz. Metropolmed ile kendinizi aynada daha çok sevmek, gülüşünüzle parlamak ve tam ağız sağlığına kavuşmak için bu kolay ve etkili uygulamadan yararlanabilirsiniz.

Zirconyum Kaplama
Benzer Yazılar