İstanbul - Üsküdar
image

Tıraşsız Saç Ekimi

Hem erkek hem de kadınlarda saç dökülmesi ya da seyrelmesi dış görünüm ve psikolojik açıdan sorun meydana getirebilmektedir. Günümüzde saçta meydana gelen bu tarz problemleri gidermek amacıyla birçok yöntem uygulanabilmektedir. Saç ekim operasyonu sonrasında doğal görünümün bozulmaması neredeyse herkes için önem arz ettiğinden dolayı Tıraşsız Saç Ekim yöntemine olan ilgi de büyüktür.

Saç ekimi yapılacak alanın operasyon sırasında tıraş edilmesi birçok insanın iş ve sosyal yaşamında sorunlar meydana getirebildiği için uygulamaya katılacak kişiler genellikle ya erteleme yoluna gidiyor ya da uygulamadan vazgeçme gibi kararlar veriyorlar. Böyle durumlarda tıraşsız saç ekim uygulamasının önemi bir kez daha öne çıkıyor ve uygulamayı yaptıran kişi operasyon sonrasında herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadan iş ve sosyal yaşamına devam etme imkânı buluyor.

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tıraşsız Saç Ekimi, FUE ve DHI yöntemiyle kombine edilebilmektedir. Genellikle ense bölgesinden özel bir ekipmanla birlikte alınan sağlıklı mili-metrik saç köklerinin ekim yapılacak alana tıraş edilmeden aktarılmasıyla gerçekleştirilir. Tıraşsız Saç Ekiminin bilinen en büyük farkı, adından da anlaşılacağı üzere uygulama yapılan alanın tıraş edilmemesidir.

Tıraşsız Saç Ekiminin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Tıraşsız Saç Ekimi, FUE yöntemiyle yapılan standart saç nakli işlemiyle neredeyse aynıdır. Bu teknikte uygulama sırasında saç tıraş edilmediğinden, ekim yapılan alan mevcut saçın uzunluğuyla gizlenebilmektedir. Böylece dışarıdan bakıldığında saç ekim işlemi yapıldığına dair herhangi bir emare görülmemektedir. Uygulama sonrasındaki ilk haftada kafa derisinde kabuklaşma oluşur ancak yaklaşık 8 ila 10 gün sonunda bu durumun düzeldiği görülür. Ekilen köklerin uzaması 3 aya kadar devam eder. Yaklaşık 1 yıl içinde de ekim yapılan bölgedeki saçlar istenen görünümüne kavuşacaktır.

Benzer Yazılar