İstanbul - Üsküdar
image

 

Sakal Ekimi

 

Birkaç nedenden dolayı yüzün çeşitli bölgelerinde yüzdeki kıllar farklı şekilde uzayabilir. Bu, yüz kıllarının eşit olmayan bir şekilde dağılmasına neden olurken, sakal ekimi bu soruna çözüm olduğunu kanıtlamaktadır. Sakal ekimi, vücudun diğer bölgelerinden elde edilen saç kökleri kullanılarak yapılır. Bu sürecin sonunda kişinin seyrek sakallı olduğu bölgelerde faydalı sonuçlara ulaşılır. Prosedür aynı zamanda sıfırdan sakal bırakmaya da yardımcı olur. Sakal ekimlerinin öncesi ve sonrası sonuçları sakal uzaması açısından önemli bir farklılık göstermektedir.

 

Sakal Ekiminin Adımları

 

Sakal ekiminde ilk adım için öncelikle bir doktor muayenesi gereklidir. Saç köklerinin alınacağı donör alan doktorunuzun muayenesi ile belirlenir. Sakal ekimi bu bölgeden elde edilen saç köklerinin kullanılmasıyla sağlanır. Sakal üzerine yapılan bu tip ekim çok yaygın bir yol olduğundan dolayı bu saç kökleri genellikle kişinin kafa derisinden alınır. Ekim sırasında lokal anestezi uygulanır. Bu sayede kişi daha rahat bir süreç yaşayabilir. Operasyon donör olarak kullanılan alandan başlatılır. Bu bölgeden alınan saç kökleri gerekli bölgeye nakledilir. Donör bölgeden alınan foliküller, belirli noktalara lokal anestezi uygulanarak buraya ağrısız bir şekilde aktarılır. Bir süre sonra sakal ekimi sonuçları görülmeye başlar.

Sakal Ekimi Sonrası

İşlemden sonra iyileşme süreci başlar. İyileşme sürecinde zamanla sakallar oluşmaya başlar. Birkaç gün içinde süreç tamamen sonuçlandırılabilir. Sakal ekiminden bir hafta sonra sağlıklı yüz kılları için sağlam kökler oluşur. Bir hafta veya on gün içinde sakalınız tıraş edilebilecek duruma gelir. Bu noktadan sonra son derece normal bir durum olan sakal dökülmesi görülebilir. Küçük bir sakal dökülmesi yaşıyorsanız, sakal köklerden tekrar çıkacaktır. Metropolmed'de detaylı hizmet veren uzman kadrosu ile Türkiye'de sakal ekimi oldukça kolay. Aklınızdaki her soru, yetkin personel tarafından cevaplanmaktadır. Tecrübeli ekip ve konusunda uzman doktorlar ile birlikte sağlıklı sakal çıkması mümkündür.

Sakal Ekimi
Operasyon Süresi
3-4 Saat
Teknikler
Kapalı
Anestezi
Lokal
Net Sonuç
6 Ay

Sakal Ekimi Fiyatları

 

Bu konuda en çok sorulan soru ise "Sakal ekiminin maliyeti nedir?" Sakal ekimi fiyatlandırması kişinin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Sakal ekimi maliyeti, görünen yüz kıllarının miktarı ve kalitesi açısından farklılık gösterir. Bu nedenle kişinin önceden doktor tarafından muayenesi de burada önemli rol oynar. Muayene sonrasında size uygulanacak sakal ekimi fiyatını daha iyi anlayabilirsiniz. İşlem ve sakal ekiminin ne kadara mal olduğu hakkında daha fazla bilgi almak için Metropolmed ile iletişime geçebilirsiniz.

Sakal Ekimi Hasta Yorumları

Metropolmed bünyesinde sakal ekimi yaptıran bireylerin tamamından olumlu yorumlar alınmaktadır. Hastalar uzun zamandır aradığı ve hayalini kurduğu sakallara, Metropolmed sağlık çalışanları sayesinde ulaşmaktadır.

Siz de sakal ekimi düşünüyorsanız, uzman kadromuzdan ya da doktorumuzdan ücretsiz muayene talep edebilirsiniz.

Sakal Ekimi Sonrası
Benzer Yazılar