İstanbul - Üsküdar
image

 

Safir FUE Saç Ekimi

Günümüzde gelişmiş yöntemlerle saç ekimi, eskisinden çok daha kolay, ağrısız ve etkili bir şekilde yapılabilmektedir. Özellikle safir FUE saç ekimi ile bu işlem oldukça etkili ve güvenli sonuçlar vermektedir. Safir saç ekimi FUE yöntemi ile yapılan operasyonlar sık kullanılan prosedürler arasında yer almayı başarmıştır. Teknikte kullanılan Safir uçlu aletlerle birlikte saçları yeniden büyütmek amacıyla minik mikro kanallar oluşturulur. Bu yöntemin sağladığı detaylı çalışma her türlü enfeksiyonu da önlemektedir.

Safir FUE ile Klasik FUE Arasındaki Farklar

Bazı önemli noktalar safir saç ekimi ile yapılan FUE sürecini klasik FUE Tekniğinden ayırmaktadır. En önemli kısım metal uç yerine özel safir uç kullanılmasıdır. Safir FUE'de saç köklerinin ekileceği bölgede oluşturulan mikro kanallar son derece küçüktür. Bu, kabuklanma ve iyileşme aşamalarında çeşitli olumlu etkiler sağlar. Bu tür ekim tercihleri, istenilen görünümü oluşturmak için saçların sıkı bir şekilde ekilmesine olanak sağlar. Daha sıkı ekim dokulara zarar verme riskini azalttığı için de işlem tercih edilmektedir.

 

Sapphire FUE'nin Çelik Bıçaklara Göre Avantajları

Saç ekimi operasyonları sırasında safir uçlu aletlerin seçilmesi hem işlem sırasında hem de sonrasında iyileşme sürecinde olumlu etkilere sahiptir. Safir mikro FUE saç ekimi işlemi sırasında donör bölgelerden köklerin toplanmasına yardımcı olmak için çok daha küçük çaplarda kanallar açılır. Daha sonra yeni alana ekim sırasında minik uç, saç sıklığının ve uzama yönünün ayarlanmasına olanak tanır. Bu ekim yöntemi, kökleri yoğun bir şekilde ekebilme nedeniyle yaygın olarak tercih edilmektedir. Saç kökleri kendileriyle aynı büyüklükteki kanallara yerleştirildiği için sonradan değişen köklerin açısı gibi riskler minimuma indirilir. Karakteristik olarak, bu yöntemin oldukça antibakteriyel olduğu ve dolayısıyla herhangi bir enfeksiyon riskini ortadan kaldırdığı bilinmektedir.

Safir Blade
Operasyon Süresi
6-7 Saat
Teknikler
Kapalı
Anestezi
Lokal
Net Sonuç
6 Ay

 

Safir Saç Ekimi Fiyatları

Safir teknolojili saç ekimi, güncel teknolojiler arasında başvuru sahibine en rahat ve sağlıklı ekimi sağlayan seçenekler arasında yer almaktadır. Safir kalem saç ekimi tekniğinin avantajları işlem sırasında ve sonrasında gözle görülür şekilde görülebilmektedir. Safir saç ekimi fiyatları hastanın saçına göre değişmektedir. Ekim fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için klinik ile görüşmeniz tavsiye edilir.

 

Safir Saç Ekiminde Operasyon Sonrası Süreç

Safir bıçaklı saç ekimini başarıyla tamamladıktan sonra saç deriniz ve saçınızla ilgili doktor izinlerine ve tavsiyelerine uymanız çok önemlidir. Saç ekiminden hemen sonra saçları yıkamak, çok sıcak veya çok soğuk ortamlardan kaçınmak, güneşe maruz kalmaktan uzak durmak gibi bazı önlemler alınmalıdır. İşlem sonrası saçlarınız ilk defa uzmanlar tarafından yıkanmalıdır. Bu, foliküllerin zarar görmesini engeller. Bunlara ek olarak ekim yapılan bölgede kaşıntı, ağrı veya benzeri şikayetleriniz varsa doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin. Metropolmed uzman tıbbi ekibi ile ağrısız bir saç ekimi yöntemi olarak safir tekniği ile saç ekimi hizmetleri de vermektedir.

Safir Saç Ekimi
Benzer Yazılar