İstanbul - Üsküdar
image

Saç ekimi sonrasında yapılması gerekenler nelerdir?

Saç ekimi operasyonu sonrası şişlik oluşmaması için alın bandı takmanız gereklidir. Donör bölgenize bandaj yapılacaktır. Ekim bölgesinde oluşacak minik kabuklanmalar hafif kızarıklıklar 15 gün içerisinde düzelir. Saç ekimi operasyonundan sonra hafif ağrı kaşıntı veya şişme hissedebilirsiniz. Eğer bu durumlarla karşılaşırsanız doktorunuzun önerdiği losyonları kullanabilir, buz uygulaması yapabilirsiniz.

Birinci gün
Operasyon sonrasında klinikte pansuman ve PRP Saç tedavisi uygulanır pansumandan sonra donör bölgenizden bandaj çıkarılır.

Üçüncü gün
Saç yıkama işlemi, size reçetesini yazdığımız şampuan ve özel losyonlarla yapılır. Saç yıkama işlemi, saç derinizin iyileşmesinde ve kabuklanmalar düzelmesinde etkilidir.

5 ve 7. Günler
Saçlarınız daha güçlü bir hale gelirken kaşıntı hissetmeniz gayet normaldir. Ancak ekilen bölgeyi zedelemekten kesinlikle kaçınmalısınız. Kaşınmanız iyileşmenizin bir işaretidir.

15 ve 30. gün arası
Ekilen saçlarınızla var olan mevcut saçlarınız arasında görüntü açısından bir fark bulunmayacaktır. Bu sebeple saç ekimi yaptırdığınız da anlaşılmayacaktır.

1 ve 3 ay arası
Şok dökülme adı verilen bu dönemde saçlarınız da dökülmeler görülebilir. Fakat daha sonra ekilen saçlarınız büyümeye başlayacaktır.

4 ve 5 ay arası
4. aydan sonra ekilen saçlar büyür ve bu büyüme hızlanır. 6. ayda ise istenilen sonucun yarısı gözlemlenmeye başlar.

6 ve 12 ay arası
Ekilen saçlar büyümeye ve gelişmeye devam eder. Saç tellerinde kalınlaşma gözlemlenir.

12 ve 18 ay arası
18 aylık bir süreç tamamlandığında ekilen saçlarınızın tamamında %100 oranında çıkma görülür. Böylelikle istenilen görünüme kavuşmuş olursunuz.

Benzer Yazılar