İstanbul - Üsküdar
image

Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatları başarı oranı oldukça yüksek bir estetik operasyonudur. Dünya da ve ülkemiz de de oldukça fazla tercih edilen operasyonların başında gelir.  Büyük ve sarkık göğüslerinden dolayı rahatsızlık duyan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Diğer estetik operasyonları gibi kişinin vücut yapısına , yaşına, kilosuna göre değişebilmektedir. Büyük olan göğüsler meme küçültme ameliyatı sayesinde küçültülerek vücuda uyumlu hale getirtilir.

Daha dik ve göz alıcı memelere sahip olmak artık hayal değil, yapılan operasyonlar ile dik ve kusursuz meme operasyonu gerçekleştirilmektedir. Son teknoloji ile meme küçültme ameliyatları uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi takdirde komplikasyonlarla sonuçlanabilir.

Meme Küçültme Riskleri Nelerdir ?

  • Ameliyat sonrası kanama (Nadir)
  • Süt kanallarının zedelenmesi (Nadir)
  • Meme başı uyuşukluğu (Nadir)

bu ve benzeri riskleri beraberinde getiren meme küçültme ameliyatını sadece uzman doktorlar tarafından yapılması önemli bir husustur.

 

Operasyon Süresi
1-3 Saat
Teknikler
Tüm Teknikler
Anestezi
Lokal , Genel
Net Sonuç
1 Ay

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Meme içerisinde bulunan yağ dokusunun alınmasıyla başlayan operasyon süreci oluşan fazlalıkların temizlenmesi (tıraşlanmasıyla) sonuçlanmaktadır. Ameliyat,  yuvarlak ve ters T kesi yöntemleri kullanılarak, memenin büyüklüğüne göre 1 ile 3 saat içinde tamamlanmaktadır.  Yöntem belirlemek için öncelikli olarak memenin fiziksel görünümü, büyüklüğü, sarkıklığı gibi detaylar göz önüne alınmaktadır.

Operasyonu fiziksel gelişimini tamamlamış tüm bireyler sorunsuz olarak gerçekleştirebilmektedir. Bu operasyon kişinin talebine göre meme ucu ve göğüs yapısı belirlenen özelliklere göre istediği noktalara taşınabilmektedir. Operasyon iyileşme süreci net olarak 1 aya kadar sürse de ilk hafta itibariyle tüm sosyal aktivitelerini yerine getirebilmektedir.

Benzer Yazılar