İstanbul - Üsküdar
image

Meme Büyütme

Meme büyütme ameliyatı, çeşitli sebeplerden dolayı meme dokusu bozulan, hacim ve şekil açısından deformasyona uğramış, göğüslerinden memnun olmayan her kadın meme büyütme ameliyatı olabilir. Dünya da en çok tercih edilen estetik operasyonlarından biridir. Ülkemiz de de oldukça fazla talep gören ve yapılan göğüs büyütme ameliyatlarında Başarı ve memnuniyet oranı yüksektir. Kadınlar aynaya baktıklarında daha dişi bir görünüme sahip olmak isterler. Göğüsler de kadınlardaki dişiliğin bir göstergesidir. Ancak çoğu zaman genetik faktörlerin etkisi, çoğu zaman bazı sağlık problemlerinin olması kadınların hayalini kurduğu göğüslere sahip olamamasına sebebiyet vermiştir. Çoğu zaman da ,zamanla kilo alıp verme , emzirme , ilerleyen yaş sebebiyle dokuda gevşemeler oluşarak göğüslerde deformasyona sebep olmuştur. Bunun gibi bir çok etken sorun , meme büyütme ameliyatları sayesinde ortadan kalkmıştır. Göğüs büyütme ameliyatları riski en az memnuniyeti son derece yüksek estetik cerrahilerden biridir.  Bazen sadece meme dokusunun silikon ile doldurulması büyütülmesi yeterli olmayabilmektedir. Çoğu zaman meme dikleştirme operasyonları ile göğüs büyütme operasyonları kombine olarakta yapılmaktadır.

Meme büyütme ameliyatlarında ne tür silikon kullanılmaktadır?

2 tip birbirinden farklı silikon kullanılmaktadır.

 1. Damla silikon
 2. Yuvarlak silikon

Damla silikon nedir ?

Damla silikon şekil olarak su damlasına benzer. Üst kısmı alt kısmına göre daha ince olup, alta doğru daha dolgun iner.

Damla silikonu kimler tercih eder ?

Damla silikon, meme büyütme ameliyatlarında  meme dokusu küçük ve fiziki olarak daha ince hatlara sahip kadınlarda daha çok uygulanmaktadır.

Yuvarlak silikon nedir ?

Yarım küre görünümünde olan Yuvarlak silikon, göğüs büyütme ameliyatlarında damla silikona göre daha çok tercih edilen bir silikon tipidir. Dolgun ve yuvarlak hatlara sahip kadınlarda daha çok kullanılmaktadır. Yuvarlak silikon göğüslere ve dekolte yerine daha yuvarlak ve dolgun görünüm kazandırır.

Operasyon Süresi
1-2 Saat
Teknikler
Kapalı
Anestezi
Lokal , Genel
Net Sonuç
6 Ay

Meme Büyütme Ameliyatı

Damla Silikon ile Yuvarlak Silikon arasındaki fark nedir ?

Her iki tip silikonda meme büyütme operasyonlarında olukça tercih edilir. Ancak aralarında bazı farklar vardır. Örneğin,

 • Damla silikon içerindeki jel daha serttir.
 • Damla silikon meme dokusu çok az ya da hiç bulunmayan erkeksi meme görüntüsü olan kişilerde daha doğal ve gerçekçi meme görünümü kazandırır.
 • Yuvarlak silikon tipinde içindeki jel damla silikon tipine göre daha yumuşak olduğu için dokunulduğunda daha doğaldır.

Göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılacak olan silikon protezin boyutu nasıl belirlenir ?

Burada tek bir etken kendi başına yeterli değildir. Hastanın isteği ,vücut yapısı ve en önemlisi göğüs kafesi yapısı, meme deri kalınlığı ve meme sarkıklık derecesi aynı zamanda meme dokusunun durumu da seçeceğimiz protezin büyüklüğüne karar vermemizde etkendir.

Göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılacak olan silikon protezin boyutu nasıl belirlenir ?

Burada tek bir etken kendi başına yeterli değildir. Hastanın isteği ,vücut yapısı ve en önemlisi göğüs kafesi yapısı, meme deri kalınlığı ve meme sarkıklık derecesi aynı zamanda meme dokusunun durumu da seçeceğimiz protezin büyüklüğüne karar vermemizde etkendir.

Göğüs büyütme ameliyatıdaki protezler güvenilir mi ?

Burada en önemli kısım kullanılan silikon malzemesidir, Metropolmed tüm dünya tarafından onaylanmış son derece kaliteli ve herhangi bir yan etkisi olmayan silikonlar kullanılmaktadır. Aynı zamanda kullanılan protezlerde mamografi ihtiyacı olmadan MR ve Ultrason görüntülemelerini rahatlıkla sağlayabilmektedir.

Meme büyütme ameliyatı Öncesi & Sonrası

Meme büyütme ameliyatı öncesi nelere dikkat etmeliyim ?

 • Meme büyütme (göğüs büyütme ) operasyonlarında tıpkı diğer bir çok operasyonda olduğu gibi 6 – 8 saat öncesi bir şey yenilip içilmemeli.
 • Ameliyat öncesi herhangi bir ilaç kullanılmamalı sürekli kullanılan bir ilaç varsa doktor bilgilendirilmelidir.
 • Ameliyat öncesi süreçte alkol alımı ve sigara içimi kesinlikle olmamalıdır.

Göğüs büyütme ameliyatı sonrası nelere dikkat etmeliyim ?

 • Operasyon sonrası Size özel hazırlanmış olan bir sütyen giydirilir. Bu medikal sütyen en az 10 gün kullanılır.
 • Göğüs büyütme ameliyatı sonrası, vücuda özellikle göğüslere yapışmayacak geniş kıyafetler tercih edilmelidir.
 • Doktorunuzun ön gördüğü sürece kadar Egzersiz yapmamalı ve ağır işlerden de uzak durmalısınız.
Benzer Yazılar