İstanbul - Üsküdar
image

FUE Saç Ekimi

 

Günümüz dünyasında, sürekli gelişen teknolojiler sayesinde son derece yüksek başarı oranları ve rahatlıkla estetik operasyonlar yapılabilmektedir. Son gelişmeler neticesinde FUE saç ekimi yöntemi bu kategoride en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Proses sırasında ve sonrasında yüksek düzeyde konfor sağlayan bu yöntem sayesinde operasyonlar maksimum verimlilikle gerçekleştirilir.

FUE saç ekiminin adımları

 

Saç ekimi yönteminin ilk adımı doktor tarafından gözleminizdir. Her geçen gün FUE saç ekimi için tüm gereklilikleri yerine getirdikten sonra sürece hazır olursunuz. FUE saç ekimi zaman çizelgesi, nispeten kısa operasyonel aşamalardan oluşur. Türkiye'de FUE saç ekimi için yapılan ilk inceleme sonucunda ekim yapılacak alan incelenir ve ne kadar saç transferinin gerekli olduğu belirlenir. Daha sonra donör bölgede kaç tane "greft" olduğu incelenir. Greft miktarı incelendikten sonra köklerin alınmaya uygun olup olmadığı değerlendirilir. Genellikle bu aşamada donör alan olarak başın arka tarafı seçilir, daha başarılı ve zahmetsiz bir şekilde köklerin alınmasını sağlamak için çok kısaltılacak şekilde traş edilir. Ancak traş işlemi  yapılmadan da uygulanabilmektedir. Bu aşamada doktorun ilgili alanı incelemesi önemlidir. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra donör bölgedeki kökler tek tek alınır. Oldukça kolay gerçekleştirilen bu işlemin ardından kanal açma işlemi başlatılır. Daha sonra köklerin ekileceği alanlar hazır hale getirilir. Açılan kanallar ile saç kökleri ekilir. FUE saç ekimi sonuçları, her kişi için farklı zaman dilimlerinde rahatlıkla gözlemlenebilir.

FUE saç ekiminin avantajları

FUE saç ekimi işleminin en önemli avantajlarından biri de tüm adımların neredeyse acısız bir şekilde gerçekleştirilmesidir. Ayrıca tüm bu işlemlerden sonra saç ekim alanında veya donör bölgede herhangi bir yara izi kalmaz. Bu saç ekim yöntemi sonucunda hastanın doğal saçı kullanıldığı için işlemler en sağlıklı şekilde yapılmaktadır. Daha fazla bilgi için FUE saç ekimi örnekleri olarak öncesi ve sonrası resimlerimizi inceleyerek veya Metropolmed'de uzman tıbbi ekibimiz ile iletişime geçerek bu operasyonun ne kadar başarılı olabileceği hakkında daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.

Fue Saç Ekimi
Operasyon Süresi
6-7 Saat
Teknikler
Kapalı
Anestezi
Lokal
Net Sonuç
6 Ay

FUE saç ekiminin operasyon sonrası süreci

 

Bu tür operasyonların geliştiği bir başka alan da iyileşme aşamasıdır. FUE saç ekiminin iyileşme süresi diğer birçok operasyon türüne göre oldukça kısadır. Saç ekimi operasyonundan hemen sonra çıkan saçlar, beklenen bir süreç olduğu için kısa bir süre sonra dökülür. Daha sonra kalıcı saçlar çeşitli dönemlerde çıkmaya başlar. Bu süre her kişi için farklılık gösterebilir. Buradaki en can alıcı nokta saç ekimi sonrası doktorun tavsiyelerine titizlikle uymanız gerektiğidir. Saç ekimi yapılan bölgenin korunması çok önemlidir. Saç derisi tamamen iyileşene kadar güneş ve yağmurdan korunmalıdır. Ayrıca operasyon sonrası ağrı, kaşıntı veya benzeri durumlarda doktora başvurulması önerilir. Bir diğer önemli husus ise operasyondan sonra doktorun belirleyeceği bir süre saçların yıkanmamasıdır.

FUE Saç Ekimi Fiyatları

 

FUE saç ekimi fiyatları, ekim yapılacak olan kişiye göre değişmektedir. Bu aşamada fiyatı çeşitli kriterler belirleyebilir. Ekim yapılan alanın boyutu, kök sayısı veya kullanılan teknolojiler gibi birçok farklı faktör vardır. İlgili işlemler sonucunda ortaya çıkabilecek harcamalar hakkında en doğru bilgiyi Metropolmed'de doktorunuzla görüşerek alabilirsiniz. Ayrıca ağrısız saç ekimi yöntemleri hakkında detaylı bilgi de edinebilirsiniz.

Fue Saç Ekimi
Benzer Yazılar