İstanbul - Üsküdar
image

Brezilya Popo Estetiği

Günümüzün en çok tercih edilen estetik uygulamalarından olan Brezilya popo estetiği daha güzel ve dolgun bir kalça görünümüne sahip olmak isteyen bayanlara yapılmaktadır. Tamamen hastanın kendi yağ dokusunun kullanıldığı ve yan etkisi bulunmayan bu işlem için genel bir muayene süreci bulunmaktadır. Yani estetik cerrah önce hangi yöntemi kullanacağına karar verir ve bunu hastayla paylaşır. Daha sonra ise popoda ulaşmak istenen görünüm hastaya sorulur ve ardından da randevu alınarak işlem gününe hazırlanılır.

Brezilya Popo Estetiği Öncesi

İşlemden önce operasyon sırasında kullanılan tekniklerin bilinmesinde fayda var. Tamamen cerrahın karar verdiği bu teknikler arasında yağ enjeksiyonu, popo kaldırma, askılama ve protez uygulamaları yer almaktadır. Elbette hastanın talepleri dinlendikten ve kalça bölgesi incelendikten sonra hangi uygulamanın tercih edileceğine karar verilir.

Protez uygulaması, kalça üst kısmının yetersiz olmasında kullanılır. Askılama tekniği kilo kaybı yaşamış kadınlarda tercih edilirken protez işleminde kalçaların çıkık duruma getirilmesi amaçlanmaktadır. Son olarak yağ enjeksiyonu, Brezilya popo estetiği için tercih edilen yöntemlerden biridir.

İşlem öncesi muayenede kadınların daha önce farklı bir hastalık geçirip geçirmediğine bakılır. Yapılacak tetkiklerin ardından kan tahlilleri istenir. Genel anlamda bir sağlık sorunu yok ise kalçada fiziki muayeneye başlanır. Bu muayene sırasında görüntülenme tekniklerinden yararlanılarak işlemler tamamlanır.

Kadınların en az 7 gün önceden alkol ve sigara tüketimini sonlandırması gerekir. Her estetik operasyonundan önce olduğu gibi bu işlemden önce de kan sulandırıcı takviye, ilaç ve bitkisel gıdaların tüketilmemesi gerekiyor. Bu süreç operasyondan önceki ilk 3 ay için de geçerlidir. Son olarak hastaların asitli ve kafeinli içeceklerden de uzak durmasında yarar var.

Operasyon Süresi
1-3 Saat
Teknikler
Açık, Kapalı
Anestezi
Lokal , Genel
Net Sonuç
6 - 18 Ay

Brezilya Popo Estetiği Sonrası

Brezilya popo estetiği sonrasında hastaların dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Spordan seyahate, egzersizden gündelik yaşama kadar doktor tarafından çok sayıda bilgi verilmektedir. Gündelik yaşama 2-3 gün sonra dönebilecek hastalar dolgu ya da enjeksiyon yaptırmış ise 10 güne kadar istirahat etmelidir. Kıyafet seçimi noktasında basen ve bel bölgesinin rahatlaması sağlanmalıdır. Bu nedenle geniş giysiler tercih edilmelidir.

Operasyon sonrası ilk 3 ay çok önemlidir. Ağır spor aktiviteleri 3 ay boyunca ertelenmeli ve kalça bölgesi her türlü darbeden korunmalıdır. Ayrıca ilk 7-8 gün duş alınmamalıdır. Tüm bu önerilere dikkat eden hastaların iyileşme süreci hızlıca devam eder. Genelde 8 haftaya kadar olan iyileşme sürecinde 1. ay itibariyle araç kullanımı söz konusu olabilir. 10. haftadan sonra tam anlamıyla gündelik yaşama geri dönülebilir.

Brezilya Popo Estetiği Hakkında

Brezilya Popo Estetiği Nasıl Yapılır?

Brezilya popo estetiği genel anestezi altında yapılmaktadır. Protez işlemi yapılacaksa bölgeye önce kesi atılır ve ardından özel hazırlanan protezler yerleştirilir. Bu aşamadan sonra hastaya dren takılacak ve bölgedeki yan etkiler en aza indirilecektir. Dren, ödemi engellediği için yaklaşık 1 haftaya kadar kullanılmaktadır. Eğer hastaya yağ enjeksiyonu ile estetik yapılacaksa uygun bölgelerden yağ çekilir. Yağ enjeksiyonunun tercih edilmesinin asıl nedeni, hücrelerin kendini yenileme özelliğinden kaynaklanmaktadır. Haliyle işlem bölgesinde deformasyona neden olmayan ve kesi izi de bırakmayan yağ enjeksiyonu günümüzde sıkça kullanılan uygulamalardan biridir.

Hastanın kalça bölgesinde sarkıklık varsa yine yağ enjeksiyonuna başvurulur. En çok da genetik durumlardan kaynaklı yaşanan deformasyonlar sebebiyle yağ enjeksiyonunun kullanılmaya devam edildiği unutulmamalıdır.

Brezilya Popo Estetiği Sonuçları Kalıcı mı ?

Popo estetiği için tercih edilen yağ dolgusunun sonuçları kalıcı olmayabilir. Yani belirli dönemlerde bu işlem tekrarlanmalıdır. Öte yandan hastayı rahatsız etmeyen bu uygulama son derece konforludur. Hastanın yaşı başta olmak üzere kalça dokusunun genel özellikleri, işlemin hangi sıklıklarla yapılması gerektiğini gösterir.

Brezilya Popo Estetiğinin Yan Etkisi Var mı?

Hastalar en çok işlem sonrası komplikasyon ve yan etki sürecini merak etmektedir. Dolgu ya da yağ enjeksiyonuyla işlem yapılmışsa ödem durumu söz konusu olabilir. Ek olarak bölgede morarma ya da kızarıklık da görülebilir. Bu yan etkilerin tamamı geçicidir. Sızı şeklinde oluşabilecek yaralar da cerrahın reçete edeceği ilaçlarla ortadan kaldırılacaktır. Bazen antibiyotik tedavisi de önerilir. Fakat ciddi bir morarma ya da ağrıyla karşılaşıldığında mutlaka cerrah ile iletişime geçilmelidir.

Brezilya popo estetiğinin yan etkileri arasında sarkma, kanama, alerjik durumlar ve enfeksiyon bulunmaktadır. Kalça bölgesi ameliyattan sonra yeterli düzeyde gerilmezse sarkma görülebilir. Fakat günümüzdeki başarılı cerrahlar sayesinde böyle bir yan etkinin görülme olasılığı düşüktür. Dolgu uygulamasında da bazen sarkmalar yaşanabilir.

Kanama ve morarma gibi yan etkiler, işlemden sonraki 10 güne kadar görülebilir. Ancak bu durumlar tamamen geçici olmakla beraber işlem bölgesine zaten küçük kesiler atılacağı için ciddi bir kanama yaşanmaz. Morarma hali 5-6 gün sonra kendiliğinden kaybolur. Bazı estetik operasyonlarda alerjik durumlar da gelişebilir. Bunun nedeni de işlem sırasında kullanılacak olan malzemelerin hastada alerjik reaksiyona dönüşmesinden kaynaklanır. Tüm bu durumların engellenmesi adına işlem bölgesinin temiz tutulması yeterli olacaktır.

Benzer Yazılar