İstanbul - Üsküdar
image

Saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Sağlık Problemleri

Saç ekimi öncesinde varsa sağlık problemlerinizi veya kullanmakta olduğunuz ilaçları mutlaka bizimle paylaşınız. Sağlık problemi ile ilgili tedavi olduğunuz doktorunuzla görüşüp saç ekimi operasyonu ile ilgili onay almanız sağlığınız açısından önemlidir.

İlaçlar

Doktorunuzdan onay aldıktan sonra saç ekim işleminden 3 gün öncesinde kan sulandırıcı etkisi olan ilaçları kullanmayı kesin.

Saç ekim operasyonundan bir gün önce

Saç ekim operasyonunda lokal anestezi uygulandığı için en az 1 gün önceden alkol ve benzeri madde alımını bırakılmalısınız. Sigara kan akışını azalttığı için operasyondan bir gün önce sigara içmeyin. Operasyondan sonra bir hafta boyunca sigara içmemeye çalışın.

Operasyon günü operasyonda ne giymelisiniz?

İçinde rahat edebileceğiniz bir kıyafet tercih etmelisiniz. Geniş yakalı bir bluz veya düğmeli bir gömlek tavsiyemizdir. Çünkü operasyondan sonra ekim yapılan bölgeye herhangi bir şekilde temas olmamalıdır. Geniş yakalı bir bluz ya da gömlek bu temasın önüne geçer.

Operasyon öncesi hazırlık için ne yapılmalıdır?

Tok karnına gelmeniz ve dinlenmiş olmanız önemlidir. Kişisel temizliğinize özen göstermeniz de faydalıdır.

Saç ekimi operasyonu sırasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Cep telefonu kullanmamaya, çok konuşmamaya ve sakız çiğnemeye dikkat edin Ayrıca refakatçi kabul edilmemektedir. Refakatçiler Bekleme salonunda misafir edilir.

Benzer Yazılar